Sunum Sihirbazlığı

Eğitim Tipi : Sanal Sınıf / Online
Süre : 2 Gün
 1. Anasayfa
 2. /
 3. Sunum Sihirbazlığı

Açıklama

  “Başarılı sunum ancak zihni, dinleyici ile senkronize etmekle mümkündür. Zihinlere ise ancak kalplere ulaşabildiğinizde ulaşabilirsiniz.” Bryn Stevenson

  “Bir sunumu hazırlarken her zaman kontrolü elde tutmanın pratiğini yapın ve şu üç kelimeyi aklınızda tutun: basitlik, açıklık, kısalık.” Garr Reynolds

  Yetişkin sunumlarında en önemli iki kriter; dinlenmeye değer bulunmak ve aktarılan mesajların doğru algılanıp benimsenmesini sağlamaktır.

  Sunum Sihirbazlığı Eğitimi, bu iki temel kriteri baz alarak dinleyicilerle değerli, uygulanabilir, akılda kalıcı ve kendilerine özgü nitelikte bilgi aktarma yöntemlerini kazandırmayı hedeflemektedir.

  İster iş yaşamı, ister sosyal hayatımız olsun iletişim hayatımızın en önemli parçasıdır. Başarıyı yakalamak için de iletişim yönünün kuvvetli olması gereklidir. Bu nedenle, beden dili ve konuşma dili büyük önem kazanır. Yaşamı bir sunum sahnesi olarak kabul edersek, iletilmek istenen mesajlar ancak etkili bir biçimde sunularak iletilebilir.

  Buradan hareketle, insanlar; ancak etkileme ve ikna gücündeki başarılarını, kişilik yapısıyla birleştirerek, iletişim becerilerini daha da ileriye taşıyabilirler. Bugün bir çok firmada hayatımız sunumlar ve toplantılar olarak geçmekte, bu sunumları en yalın , en anlaşılır ve etkili yapan çalışanlar bir adım öne çıkmaktadır.

  Eğitim sırasında canlı geribildirim sistemiyle örnek sunumlar yapılacaktır. Her birinde farklı bir konuyu işlediğimiz özel geri bildirimlerin farklı bir seansta katılımcılara ilk ağızdan verildiği bir yapıdadır. Başlangıç ile bitiş arasında çok net bir şekilde farklılaşma gözlemlenecek ayrıca daha derinleşmek / gelişmesi gereken çalışanlar için takip aktiviteleri düzenlenecektir.

  Kurumsal hayatın toplantı odalarında gerçek samimiyetin kurulması ve ikna etmenin teorisinden yola çıkarak sizi izlerken büyülenecek bir sunum sihirbazı olarak sahne bundan sonra sizin olacak.

  Amaç

  Katılımcıların, başta üst-yönetim olmak üzere, işyerindeki çalışanları ya da grupları etkileme ve ikna etme yeteneklerini geliştirmek için tasarlanmıştır.

  • Özgüvenli ve Güvenli sunumlar gerçekleştirebilme
  • Etkileme yeteneği hakkında yeni fikir ve yaklaşımları ve etkilemenin güç ve direnç gibi alt dinamiklerini anlama ve kullanma
  • Akışı çalışışmış insanları etkileyen ve sürekli dikkatleri çeken sunumlar hazırlama
  • Değişik senaryolara göre farklı etkileme taktikleri uygulama
  • Seyirci çeşidine göre ikna mesajını etkili bir şekilde verebilme yeteneğini oluşturma; bunu yaparken kredibilite yaratabilme ve güven verme

  Kimler Katılmalı?

  – Kurumsal sunumları hazırlayan çeşitli seviyedeki uzman roller (Eğitim, insan kaynakları, organizasyon, satış ve pazarlama departmanı çalışanları)

  – İletişim, ikna etme, motivasyon, müzakere, liderlik gibi konularda insanlarla birebir işi olan

  – Tüm yönetici ve yönetici adayları (MT)


Eğitim İçeriği

Bölüm 1: Etkileme Sanatı

 • Kelime ve cümlelerdeki vurgu, tonlama, durak, ezgi gibi detayların öğrenilmesi, beden dilinin ve ses tonunun doğru kullanılması ve pratik uygulamalarla pekiştirilerek hayata geçirilmesi sağlanacak; kişisel imajı güçlü kılacak, özgüvenli davranış modelleri aktarılacaktır.

Bölüm 2: Fikirleri Nasıl Satın Alırlar?

 • Bu programda yapılan sunumların etkileyici olması için; fikirlerin karşı tarafa anlaşılır ve doğru bir biçimde aktarılması noktasında ihtiyaç duyulan tekniklere yoğunlaşılacaktır.

Bölüm 3: Kendini ve yaptığın anlatmak

 • Katılımcılardan, “kendimi tanıtıyorum” konulu 5 dk süreli bir sunum hazırlığı ile birlikte katılmaları beklenmektedir. Program süresince 4 farklı sunum konusu katılımcılar tarafından hazırlıklı – hazırlıksız olarak yapılır.  Teorik altyapı pratikle ve geribildirimlerle desteklenir.

Bölüm 4: İş Hayatında Hikayeleştirme

 • Katılımcıların kendi amaçları doğrultusunda, hikâyeleştirme ve hikâye anlatıcılığını etkili bir şekilde kullanabilmelerini sağlamayı amaçlar. Sunulan konu her ne olursa olsun, dinleyiciler tarafından unutulması güç olacak ve etkisi uzun bir zamana yayılacaktır. Unutulmamalıdır ki; gerçek liderlerin başarıları, hikâyelerinin başkalarını hareke geçirme gücüyle doğar…

Bölüm 5: Sunum Hazırlama Teknikleri

 • Tüm eğitim programlarından farklı olarak en yeni online araçları kullanarak dakikalar içinde ‘’Ajans mı yaptı bu sunumu?’’ dedirtecek sunumları hazırlayacağız. Ayrıca yenilikçi sunum teknolojilerini kullanarak bizi izleyen insanları daha ilk temasta ikna edici ve ilham verici olduğumuzu onlarla paylaşacağız.

Ön Koşullar

Herhangi bir ön koşul yoktur