İş analizi bilgi teknolojilerinin aktif olarak kullanıldığı işletmelerde yazılım departmanı ve müşteri arasında köprü görevi gördüğü için önemli bir niteliğe sahiptir. İş analistlerinin görevi, müşteri taleplerini düzenleyerek yazılım geliştirme sürecine hazırlamaktır.

İş analizinin püf noktası, aynı zamanda hem teknik kısımla hem de talepkâr kısımla iyi iletişim kurabilmek ve iki tarafın talep ve düşüncelerini iyi bir akışta sunmak için yeterli teknik bilgiye sahip olmaktır. Her türlü ürün ve hizmetin bilgi teknolojilerine entegre edildiği bu dönemde iletişim sürecini yöneten iş analistlerinin görevi son derece önemlidir. Yalnızca ülkemizde değil uluslar arası eksende de çok önemli olan iş analizi, Silikon Vadisi’nde son yılların büyüyen ve yükselen mesleklerinden biri olarak bilinmektedir. İş analizi alanında son derece geçerli olan CBAP ise (Certified Business Analysis Professional) profesyonel iş analisti olduğunuza işaret eden bir sertifikadır.

BlueMark Academy, alanında uzman kadrosuyla İş Analizi ve CBAP Eğitimlerini nitelikli bir biçimde sunar. Geniş olanakları ve kaliteli eğitim anlayışıyla BlueMark Academy’nin İş Analizi ve CBAP Eğitimleri talep yönetimini ve yazılımcılarla talep akışının düzenlemesini doğru yaparak bu akışı profesyonel bir biçimde ele almanıza sağlayacak bir dizi eğitimden oluşmaktadır. CV’nizde önemli bir yer edinecek İş Analizi ve CBAP Eğitimleri bilgi teknolojileri alanında size ciddi bir avantaj sağlar. Daha fazla bilgi sahibi olmak ve İş Analizi – CBAP  Eğitimlerine kaydolmak için hemen bizimle iletişime geçin!

İş Analizinin Önemi Nedir?

İş analizi, ayrıntılı bir işin en küçük parçalarıyla detaylı bir biçimde tanımlanarak incelemeye tabii tutulması sürecidir. İşletmenin bünyesinde yer edinen ve birbirinden farklı işlerle alakalı olan bilgilerin toplanması, değerlendirilmesi ve örgütlendirilmesi gibi bir iş tanımı mevcuttur. Bu çalışmanın bilgi teknolojileri alanındaki karşılığı, söz konusu bilgilerin yazılım sürecine hazır hale getirilmesi ile ilgilidir. Dolayısıyla iş analizi, iş dünyasındaki modern yaklaşımların bel kemiği olarak görülmektedir. İş analistleri teknik konularla muhatap kişiler olduklarından dolayı bilgiyi işleme safhasında ciddi bir teknik bilgiye sahip olmaları gerekir. Bu teknik anlayış tekil müşterinin taleplerini süzgeçten geçirmekle ilgili olabileceği gibi, bir anketin sonuçlarını yorumlamakla da ilgili olabilir.

İş Analizi – CBAP Eğitimlerinin İçeriği

Potansiyel projelerin belirlenmesi ve analiz edilmesinden nihai projenin belirlediğiniz gereksinimleri karşıladığından emin olmaya kadar, projeyi her adımda başarılı kılacak teknikleri öğrenmek için Uluslar arası İş Analizi – CBAP Eğitimlerinden faydalanabilirsiniz. BlueMark Academy’nin eğitim içeriklerinde yer alan pratik alıştırmalarda, birçok proje ve hedef grupta işin kapsamını tanımlama ve temel gereksinimlerini toplama gibi yetkinlikler edinilebilmektedir. İş Analizi – CBAP Eğitimlerinin içeriğinde UI/UX Uzmanlığı gibi verileri görsel anlamda işlemeye yönelik olan eğitimler de mevcuttur. UI/UX eğitimi sayesinde katılımcıların kullanıcı taleplerine göre düzenlenmiş görsel açıdan başarılı front-end çalışması yapabilmeleri amaçlanmaktadır. Bir başka eğitim olan International Requirements Definition and Change Request Management ise bir firmanın uluslar arası gereksinimlere ve değişikliklere uyum sürecini inceleyen iş analizi yetkinliğini kazandırmaktadır. BlueMark Academy tarafından sunulan bütün İş Analizi – CBAP eğitimleri işletmelerin doğru ve modern bir vizyon anlayışı ortaya koyabilmesi için önemli olanaklar sağlar.

İş Analizi – CBAP Eğitimleri Size Neler Katabilir?

Bütün işletmelerin ürün ya da hizmet sunmak gibi misyonları vardır. Ürün ve hizmet geliştirme, bu misyonların talebe uygun bir hale getirilmesi ve doğru bir iletişim süreci ile neticelendirilerek arz edilmesi, iş analizinin doğru bir biçimde yönetilmesi anlamını taşımaktadır. İş analizi çalışmalarının bilgi teknolojilerinin dahil olduğu süreçlerle birlikte insan kaynakları yönetimi adına da büyük bir önemi vardır. Son yıllarda bütün doğru yönetilen işletmelerin önem verdiği insan kaynakları yönetimi, iş gücünün doğru yönetilmesinden doğru iş gücünün tercih edilmesine dek büyük bir kapsama dahil olduğu için işletmelerin başarılı projeler üretmesi adına önemli bir faktördür. BlueMark Academy tarafından sunulan kurs ve eğitimler, uluslar arası saygınlığa sahip içerikler sunmakla birlikte bir işletmenin ihtiyacı olan doğru proje yönetim yöntemlerini de kaliteli bir biçimde katılımcılara aktarmaktadır.

İş dünyasının modern iklimine uyum sağlamak adına işletmeniz ve kariyeriniz için son derece doğru bir adım olan İş Analizi – CBAP Eğitimleri CV’nize önemli bir yetkinlik katmanızı sağlayacak. BlueMark Academy’nin eğitimleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ya da İş Analizi – CBAP Eğitimlerine kayıt olmak için hemen iletişime geçin!