AI in Enterprise: Strategic Implementation

Eğitim Tipi : Sanal Sınıf / Online
Süre : 1 Gün
 1. Anasayfa
 2. AI in Enterprise: Strategic Implementation

Açıklama

  Yöneticilere yönelik bu bir günlük uygulamalı eğitim, etkili bir Yapay Zekâ stratejisi geliştirilmesini sağlar.

  Yapay Zekâ (AI – Artificial Intelligence), büyük bir kurumsal dünyayı dönüştürme potansiyeli sergiliyor ve her gün Yapay Zekâya dayalı yeni bir uygulama ortaya çıkıyor. Forbes tarafından yakın tarihte yapılan bir araştırmada, C düzeyindeki yöneticilerin yüzde 80’inin, işletmelerin geleceğinin Yapay Zekâ tarafından sağlanan fırsatlarla şekillendirileceğini düşündükleri ortaya çıktı.

  Ancak, bu alandaki hızlı gelişmeler ve yapay zekâ ile ilgili abartılı söylemler ekipler ve yöneticiler arasında bir iletişim boşluğuna neden oldu. Bu atölye çalışması, kuruluşları için kendi Yapay Zekâ uygulama haritalarını tasarlamalarını sağlayacak ileriye dönük bir strateji oluşturulması için katılımcılara rehberlik edecek.  Eğitimde, katılımcıların kavramları daha iyi anlayabilmeleri ve heyecanlarını kaybetmemeleri için etkileşimli, işbirlikçi ve oyunlaştırılmış bir yaklaşım izleniyor.

   

  Kimler Katılmalı?

  • Büyüme potansiyeline sahip, ileriye dönük bir strateji uygulamak isteyen liderler
  • Rekabet avantajı elde etmek isteyen stratejistler
  • Kuruluşlarında değişim için ilham arayan yenilikçi kişiler

Eğitim İçeriği

AI Applications in Business

 • Introduction to AI applications in business, with integrated group activities (introductions between coupled participants, group discussion of the participants’ expectations, and their understanding of successful AI use cases). Core presentation on ‘AI in the World of Enterprise’, followed by a Q&A session.

Enhancing Products/Services, and Your Workforce

 • Session on how AI can enhance a company’s products/services, processes, and workforce. Sample group activity: each team develops criteria that would justify the use case of an AI R+D product. Self-evaluation and discussion to follow.

Obstacles to AI Implementation

 • Session on organisational hindrances to AI implementation (data management and security, cultural factors, and the regulatory landscape). Core presentation on ‘AI Projects: What Could Go Wrong?’ with Q&A. Sample group activity: each team discusses an obstacle and potential solutions.

Your Implementation Roadmap

 • Session on strategic organisational and project management changes. Core presentation on ‘Drawing Your Implementation Roadmap’. Drawing up of roadmap and ideal project management structure, and characteristics of ideal management and technical teams.