Bugün her şeyi dijital olarak Bulut Bilişime bağlayabiliyoruz. İşler, uygulamalar, hizmetler ve platformlardan oluşan yepyeni bir dünya sunuyor.

Bulut bilişimin geleceğini, bulut tabanlı yazılım ürünleri ile hibrit BT çözümleri oluşturmaya yardımcı olacak şirket içi bilgi işlemin bir kombinasyonu olarak görebiliriz. Bulut, veri merkezi üzerinde güvenlik ve kontrol sağlayacak şekilde ölçeklenebilir ve esnektir. Bulut bilişimin ayrılmaz parçalarından biri, organize süreç ve veri işlemenin daha iyi bir yolu olacaktır.

Bulut bilişim, geleceğini daha parlak hale getiren birçok özelliğe sahiptir. Kimse geleceği söyleyemez, ancak mevcut eğilimleri ve kullanımı analiz ederek onu tahmin edebiliriz. Günümüzde dahi oldukça önemli atılımlara imkan tanıyan bulut bilişim gelecek adına birçok önemli vaatte bulunuyor.

BlueMark Academy, teknoloji dünyasının yükselen trendi olan bulut bilişim eğitimleri ile Google Cloud Platform’dan AWS iş ve teknik temellerine dek bulut bilişimle ilgili birçok konuda size önemli bir vizyon kazandıracaktır. Alanında uzman eğitimcilerle geniş olanaklara sahip eğitimleri katılımcılara sunan BlueMark Academy, CV’nize önemli bir yetkinlik eklemenizi sağlayacak. BlueMark Academy’nin eğitimleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ya da bulut bilişim eğitimlerine katılmak için hemen bizimle iletişime geçin!

Depolama Kapasitesini Artırmak

Günümüzde veriler yüksek bir hacimde üretiliyor ve bunları güvenli bir şekilde depolamak zor. Şirketlerin çoğu, verilerini güvenli bir şekilde depolayabilecekleri bir yere ihtiyaç duyar. Pek çok işletme bulut bilişimi benimsiyor ve aralarında büyük bir rekabet olduğu için bulut sağlayıcılarının daha düşük fiyata daha fazla veri merkezi sağlayacağı tahmin ediliyor. Daha fazla yardımı ile şirketinizde verileri saklayabileceksiniz.

Gelişmiş İnternet Performansı

Nesnelerin İnterneti yardımıyla internetin kalitesi arttırılabilir. IoT ve Bulut Bilişimin yardımıyla, daha fazla analiz yapmak ve gelişmiş performans sağlamak için verileri bulutta depolayabiliriz. Kullanıcılar, yüksek kaliteli, hızlı yüklenen hizmetler ve uygulamalar bekliyor. Bulut bilişim sayesinde sağlanan ağ daha hızlı olacak ve dolayısıyla bu verileri alma ve iletme yeteneği daha hızlı olacaktır.

Bulut Bilişimle Birlikte Nesnelerin İnterneti

Nesnelerin interneti bulut bilişimle birlikte önde gelen teknolojilerden biridir, gerçek zamanlı veri Analitiği ve bulut bilişimde sürekli yenilikle birlikte gelir. Birçok makineden makineye iletişim, veri ve gerçekleşen süreç vardır. Bulut bilişim yardımıyla bunu kolayca yapabiliriz.

Bulut Hizmetlerinde İyileştirme

Bulut bilişim, içerisinde altyapı hizmeti, hizmet olarak platform ve hizmet olarak yazılım kavramlarını barındırır. Bulut bilişim hizmetleri ile istediğiniz hedeflere ulaşmanız çok daha kolay olacaktır. Bir hizmet çözümü olarak yazılım iş yükünün %60’ından fazlasını oluşturacağından bulut bilişimin geleceğin önde gelen teknolojilerinden biri olacağını savunan birçok araştırmacı var.

Ayrıca hizmet olarak platformun ve hizmet olarak altyapının çoğu kuruluşta kullanıldığı için giderek artacağı öngörülmüştür. Bulut bilişim kullanıcı dostudur ve hem yeni hem de eski kuruluşlar için uyumludur.

Ekonomik Gelişmeler

Bulut bilişim gelişmeye devam ederse, teknoloji gerektiren işlerin çoğu bulut bilişim ve sanallaştırma yardımıyla yapılacağından donanım kullanımı daha az olacaktır. Yazılımın kurulum maliyetini bölerek tasarruf edilebilir ve bu da donanım kullanımının azalmasına yol açacaktır. Evrim devam ederse, bulutta depolanan veriler bir makine yardımıyla analiz edilecek ve herhangi bir insan yardımına gerek kalmayacak.

Bulut Bilişim ile Geleceğe Dair Öngörüler

Günümüzde işletmeler büyümek ve iş hedeflerini gerçekleştirmek için yenilikçi yollar arıyorlar. Bulut bilişim güçlü ve kapsamlıdır, gelecekte büyümeye devam edecek ve birçok fayda sağlayacaktır. Bulut bilişim son derece uygun maliyetlidir ve şirketler büyümeleri için bunu kolaylıkla kullanabilir.

Bulut bilişimin geleceği parlak ve hem firma sahibine hem de müşteriye fayda sağlayacaktır. Ancak daima şirket sahibinin bulut teknolojisinde meydana gelen en son gelişmelere aşina olması gerektiği unutulmamalıdır. Birçok gelişen teknolojide olduğu gibi bulut bilişimde de trendleri takip etmenin önemi büyüktür. Bu nedenle sizleri 2022 Bulut Teknolojisi Trendleri yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Bulut Bilişim Eğitimleri

BlueMark Academy Google ve Amazon’un bulut alanında sunduğu hizmetler hakkında bilgi verirken temel bilgiye ihtiyaç duyan katılımcıları da göz ardı etmiyor. Cloud Computing Essentials eğitimimize katılarak bulut bilişim hakkında ihtiyaç duyacağınız temel bilgileri edinme şansını elde edebilirsiniz. Daha fazla bilgi sahibi olmak ya da BlueMark Academy bulut bilişim eğitimlerine katılmak için hemen bizimle iletişime geçin!