Symantec’i öğrenmek birçok nedenden dolayı harika bir karardır. Çeşitli şekillerde kullanılabilen güçlü ve esnek bir programdır. Sadece bu değil, öğrenmesi ve kullanması da kolay.

Symantec, bugün dünyada en yaygın kullanılan programlardan biridir. Dünyanın her yerindeki bireyler, işletmeler ve hükümetler tarafından güvenlik amacıyla kullanılır.

Kendi bilgisayarınızı veya ağınızı bilgisayar korsanlarına veya virüslere karşı korumanın yanı sıra başkalarının bilgisayarlarının saldırıya uğramasını önlemek için kullanılabilir. Neye ihtiyaç duyduğunuza bağlı olarak Symantec’in birçok farklı sürümü mevcuttur, bu nedenle ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan bir tane mutlaka vardır!

Siber Güvenlikte Endüstri Lideri

Symantec, bilgisayarları ve kullanıcılarını korumak için antivirüs ve diğer yazılımları sağlayan bir bilgisayar güvenlik şirketidir. Şirket 1985 yılında, 2013 yılında Bilgisayar Tarihi Müzesi Üyeleri Salonuna giren Gary Kildall tarafından kuruldu.

Symantec, siber güvenlikte endüstri lideridir. Bunun nedeni, Symantec’in hem işletmeler hem de tüketiciler için eksiksiz bir çözüm paketi sunmasının yanı sıra, tasarım gereği güvenli uygulamaların nasıl oluşturulacağını öğrenmek isteyen geliştiriciler için çok çeşitli sertifikalar ve eğitim seçenekleri veriyor olmasıdır.

Symantec’in Büyüklüğü

Symantec, sizi en son tehditlerden korumaya yardımcı olmak için geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunan dünyanın en büyük siber güvenlik şirketidir. Şirketin güvenlik çözümleri, Fortune 500’ün yarısından fazlası dahil olmak üzere 230 ülke ve bölgede 300 milyondan fazla son kullanıcı tarafından kullanılır.

Symantec çatısı altında Veritas Technologies, LifeLock ve Norton Security dahil olmak üzere bir dizi başka şirketin sahibidir. Symantec, bilgi güvenliği, depolama yönetimi ve diğer BT hizmetlerini sağlayan bir şirkettir. 1983’ten beri faaliyet gösterir ve dünya çapında 12 lokasyonda 8.000’den fazla kişiyi istihdam eder.

Bu ekibe katılmak istiyorsanız, neden Symantec öğrenerek başlamıyorsunuz? Çevrimiçi Symantec kursumuzla ilk adımınızı atabilirsiniz.

Symantec Çalışma Alanları

Symantec, bugün piyasadaki en güvenilir güvenlik sağlayıcılarından biri olarak bilinir. Şirketin yazılımı, dosyaları açmadan önce olası tehditlere karşı tarayarak kullanıcıların verilerini virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan korumalarına olanak tanır. Ayrıca, tüketici sınıfı ürünlerde bulunandan daha sağlam korumaya ihtiyaç duyan büyük işletmeler için siber güvenlik çözümleri sunar. Symantec’in ana kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • Sisteminizin sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlamak için PC Tune-Up
  • Kötü amaçlı yazılımlara, virüslere ve diğer tehditlere karşı koruma sağlamak için web güvenliği
  • İş iletişimlerinizi bilgisayar korsanlarından korumak için e-posta Güvenliği
  • Sabit sürücünüz çökerse veya hasar görürse veri kurtarma hizmetleri

Symantec Ürünleri

Symantec’in ürünleri, virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır. Şirketin virüsten koruma yazılımı, kötü amaçlı programları bilgisayarınıza bulaşmadan önce algılar ve kaldırır. Norton Antivirus ayrıca sizi kişisel bilgilerinizi çalan sahte bir web sitesine yönlendirebilecek kötü amaçlı bağlantılar için e-postaları tarayarak sizi kimlik avı saldırılarından korur.

Tüketici Ürünleri ve Kurumsal Ürünler

Symantec’in ürünleri arasında Norton Antivirus, Norton Internet Security, Norton 360 ve Symantec Endpoint Protection bulunur. Tüketici ürünleri Best Buy, Amazon ve Walmart gibi perakendeciler aracılığıyla satılırken, kurumsal ürünleri bayiler aracılığıyla veya doğrudan büyük şirketlerin BT departmanlarına satılır. Symantec ayrıca Backup Exec, Data Loss Prevention (DLP) Server, DLP Desktop ve DLP Endpoint dahil olmak üzere bir dizi küçük işletme ürünü satıyor.

İnternet Güvenlik Yazılımı

Symantec’in internet güvenlik yazılımı, parolalar veya banka hesabı bilgileri gibi özel verilerinize erişmelerini engelleyerek sizi bilgisayar korsanlarından korur. Yazılım ayrıca bilgisayar korsanlarının hassas dosyaları çalmasını veya izinsiz olarak bilgisayarınıza kötü amaçlı programlar yüklemesini engeller.

Çevrimiçi Güvenlik Paketi

Symantec’in çevrimiçi güvenlik paketi, ziyaret ettiğiniz her siteyi kimlik avı dolandırıcılığı veya parolalar veya kredi kartı numaraları gibi hassas bilgileri ifşa etmeniz için sizi kandırmaya çalışan sahte web siteleri gibi olası tehditlere karşı izleyerek tüm kişisel bilgilerinizin her zaman güvende kalmasını sağlar.

BlueMark Academy Symantec Eğitimleri

Symantec, piyasadaki en güvenilir ve popüler güvenlik çözümlerinden biridir. İşletmenizi siber tehditlerden koruyabilir ve bilgilerinizi güvende tutabilir. Symantec, işinizi kötü amaçlı yazılımlardan ve veri ihlallerinden korumak için ürün ve hizmetler sağlayan siber güvenlikte liderdir.

BlueMark Academy’nin hem teoride hem de sektörde deneyimli olan eğitimcileri birçok farklı alanda, sunumlarla sınırlı kalmayan üst düzey eğitimler sunuyor. BlueMark Academy’nin Symantec Eğitimleri’ne kaydolmak ya da diğer eğitimler hakkında bilgi sahibi olmak için hemen bizimle iletişime geçin!