SAS İstatistiksel Analiz Sisteminin kısaltmasıdır. Bu, verileriniz üzerinde istatistiksel analiz yapmak için SAS Programlama kullanabileceğiniz ve ardından işletmeniz veya kuruluşunuz hakkında bilinçli kararlar vermek için bu analizin sonuçlarını kullanabileceğiniz anlamına gelir.

SAS Programlama ayrıca kendi programınızı SAS kodu adı verilen bir dilde yazmanıza da olanak tanır. Başka bir dilde programlama bilmiyorsanız, bu büyük bir avantaj olabilir çünkü başka bir kodlama dili öğrenmenize gerek kalmadan programlar oluşturmanıza olanak tanır.

SAS Programlama, daha iyi kararlar almanıza yardımcı olur, çünkü analize ve karar vermeye ne kadar çok zaman ve kaynak ayırırsanız, alacağınız kararlar o kadar iyi olacaktır.

SAS Programlama, endüstri lideri bir veri analitiği ve iş zekası yazılımıdır. Dünyanın her yerindeki işletmeler tarafından daha iyi ve daha hızlı kararlar almak için kullanılır. BlueMark Academy’nin SAS Eğitimleri ile şirketinizde iş zekasını geliştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçin!

Neden SAS Öğrenmelisiniz?

SAS Programlama, veri bilimine başlamanın harika bir yoludur. Öğrenmesi kolaydır ve verilerin nasıl çalıştığının temeline inmenizi sağlar. SAS öğrenmeyi düşünmeniz için bazı nedenler şunlardır:

  • Programcı olmayı planlamıyor olsanız bile, SAS Programlama veri bilimi kavramlarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Hem iş hem de araştırma ortamlarında kullanılabilir, bu nedenle her iki alanda da çalışmak isteyen herkes için paha biçilmez bir beceridir.
  • Python ve R gibi diğer programlama dillerinden çok daha az zaman alır; bu, bilgisayar ekranınıza saatler harcamadan veri bilimi hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz anlamına gelir!
  • Yazılımın temiz arayüzü, kullanıcıların SAS gibi istatistik programlarıyla çalışma konusunda fazla deneyime sahip olmasalar bile, veri kümeleri arasında gezinmelerini kolaylaştırır.
  • SAS Programlama kullanmak büyük miktarda bilgiyi analiz ederken zamandan tasarruf sağlayabilir, çünkü kullanıcıların veri kümelerini analiz etmeye başlamadan önce programın nasıl çalıştığını anlamaya çalışmak için saatler harcamak zorunda kalmadan hızlı çalışmasına olanak tanır.

SAS Programlama ile Matematiksel İşlevler

SAS Programlama ayrıca, verileriniz üzerinde karmaşık matematiksel işlevleri çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmenize olanak tanıyan bir dizi yerleşik işleve sahiptir. Bu, verileri üzerinde karmaşık matematiksel işlevler gerçekleştirmesi gereken ancak bu işlevleri kendileri yazmak için saatler harcamak istemeyen veya ihtiyaç duydukları sonuçları elde etmeden önce başka birinin kodunun bilgisayarlarında çalışmasını beklemek istemeyen herkes için idealdir!

Analiz ve Verilere SAS ile Erişin

SAS Programlama ile en güncel verilere ve analiz tekniklerine erişebileceksiniz. İster büyük ölçekli bir kuruluş ister küçük bir başlangıç ​​olsun, işletmeniz hakkında bilinçli kararlar vermek için yazılımımızı kullanabileceksiniz.

Karar verirken, mümkün olan en iyi bilgiye sahip olmak önemlidir. SAS’ın on yıllardır analitikte güvenilir bir lider olmasının nedeni budur.

Özelleştirilebilir Bir Yazılım

SAS Programlama ile kurum içinde doğru becerilere sahip olma veya projenize nasıl başlayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Yazılımın kullanımı kolaydır ve son derece özelleştirilebilir, bu nedenle mevcut teknoloji altyapınıza sorunsuz bir şekilde uyar. Ayrıca SAS, hızlı bir şekilde çalışmaya başlayabilmeniz için çeşitli eğitim seçenekleri sunar!

Analitik Çözümleri ile SAS

SAS Programlama, kuruluşların daha iyi kararlar almasına yardımcı olan çok çeşitli analitik çözümleri sunar. Bu, şirketler tarafından birden fazla kaynaktan gelen büyük miktarda veriyi analiz etmek ve gizli kalıpları veya eğilimleri bulmak için kullanılan gelişmiş analitiği içerir. Buna ek olarak, SAS istatistiksel analiz, tahmine dayalı modelleme ve tahmin, veri madenciliği ve metin madenciliği için kullanılabilir.

SAS Programlama ile, SQL Server ve Oracle gibi veritabanları dahil olmak üzere farklı kaynaklardan gelen metin, resim, video, ses kayıtları dahil olmak üzere her türlü veriyi analiz edebilirsiniz. Microsoft Excel gibi elektronik tablolar, Salesforce gibi bulut tabanlı hizmetler ve hatta Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları için gereken verileri analiz etme fırsatınız vardır.

SAS Programlama ile İçgörüler

SAS Programlama, verileri işinizi etkileyen içgörülere dönüştürmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Yazılım, güçlü veri araştırma ve görselleştirme araçlarını derinlemesine istatistiksel analiz yetenekleriyle birleştirerek verilerinizdeki kalıpları ve ilişkileri ortaya çıkarmak için en uygun yöntem ve teknikleri kullanmanızı kolaylaştırır. İşletmeniz için hangi faktörlerin en önemli olduğunu, bunların birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğini ve kârlılığınızı nasıl etkilediğini hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz.