Siber güvenliğe girmeyi mi düşünüyorsunuz? Şu an sektördeki en güvenli kariyerlerden biri: firmalar siber güvenlik uzmanı arıyor, bir sürü iş fırsatı var ve sıkıcı olmaktan çok uzak bir alan. Ne de olsa siber suçlulardan bir adım önde olmak çok zahmetli bir iştir.

Siber güvenlik kariyerine adım atmak isteyen herkesin aklında aynı üç soru vardır:

  • Siber güvenliğe nasıl başlarım?
  • İhtiyacım olan becerileri nasıl öğrenebilirim?
  • Giriş seviyesi pozisyonları nerede bulabilirim?

Bu, profesyonel kariyerinizin neresinde olursanız olun, bu soruları yanıtlayacak ve adımlarınızı atmanızı sağlayacak bir Siber Güvenlik 101 yazısıdır!

Siber güvenliği öğrenmek zor mu?

Öğrenme tutkunuz varsa hayır.

Bu durum sadece siber güvenliğe pek de özgü değil. Teknoloji alanında bir kariyer hakkında harika olan şeylerden birisi, öğrenme arzunuz ve tutkunuz olduğu ve doğru ortam sağlandığı takdirde tek sınırlama size aittir.

Kariyer yolu örnekleri şöyle olabilir: stajyer, geliştirici, sunucu mühendisi, DDoS uzmanı, uygulama güvenliği ve sızma testi.

Birçok yönetici, bir adayın herhangi bir ihtiyaca veya duruma cevap verecek yeni beceriler öğrenme yeteneği ve istekliliğinin değerini anlar.

Buna ve doğru eğitim kaynaklarına sahip olduğunuz sürece, mevcut mesleğiniz ne olursa olsun, tamamen siber güvenlik alanında bir kariyere geçebilirsiniz. 

BlueMark Academy’nin sunduğu Siber Güvenlik Eğitimleri Nelerdir?

Daha fazla bilgi ve kayıt için bize ulaşabilirsiniz!