Son yıllarda, bulut bilişim teknolojilerinin kullanımında büyük bir artış oldu. Bu durumla birlikte Salesforce bilgisayar dünyası üzerinde muazzam bir etki kurdu.

Salesforce’tan önce Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) çözümleri bir şirketin kendi sunucusunda barındırılıyordu. Şirketlerin kendi CRM çözümlerine sahip olmasının maliyetini ve süresini hayal edebiliyor musunuz? Onu kurmak aylar hatta yıllar alırdı ve maliyeti çok fazla olurdu. Kurulumdan sonra bile, kullanımı son derece zordu.

Bunun üstesinden gelebilmek için tercih edilebilecek en iyi çözüm ne olabilir? Uygun fiyatlı bir CRM yazılımı oluşturmak ve onu tamamen çevrimiçi bir hizmet olarak sunmak. Salesforce’un arkasındaki ana fikir buydu. Hizmet olarak Yazılım (SaaS) şirketi olarak başlayan Salesforce, dünyanın en büyük beşinci yazılım şirketi haline geldi.

BlueMark Academy, alanında uzman eğitimcilerle birlikte günümüz dünyasının en dikkat çekici kavramlarından olan bulut bilişimin önemli eğitimlerini katılımcılarına sunar. Bulut bilişimin en büyük getirilerinden olan Salesforce şirketiniz için önemli avantajlar sağlayacaktır. BlueMark Academy’nin eğitimleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ya da Salesforce eğitimine kaydolmak için hemen bizimle iletişime geçin!

Salesforce Nedir?

Google ve Facebook gibi teknoloji devlerinden yakınınızdaki çağrı merkezine kadar hepsi, sorunlarını çözmek için Salesforce hizmetlerini ve ürünlerini kullanıyor. Salesforce, Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) CRM şirketi olarak başladı. Salesforce artık çeşitli yazılım çözümleri ve kullanıcıların ve geliştiricilerin özel yazılımlar geliştirmesi ve dağıtması için bir platform sağlıyor.

Salesforce.com, çok kiracının bulunduğu bir mimariye dayanır. Bu, birden fazla müşterinin ortak teknolojiyi paylaştığı ve hepsinin en son sürümde çalıştığı anlamına gelir. Uygulama veya altyapı yükseltmeleri konusunda endişelenmenize gerek yok, bunlar otomatik olarak gerçekleşir. Bu, kuruluşunuzun teknolojiyi yönetmek yerine yeniliğe odaklanmasına yardımcı olur.

Salesforce’u Anında Popüler Yapan Şey Ne?

Bu sorunun cevabı çok basit, bulut bilişim. Salesforce, yzun kurulum sürecini değiştirmek ve her şeyi internete taşımakla ilgili önemli imkanlar sundu. İş modelini değiştirdiler, artık uzun vadeli sözleşmeler veya pahalı lisans anlaşmaları yok, herkes Salesforce’u yalnızca 50 dolarlık basit bir aylık abonelik ücreti ile kullanabiliyor.

Salesforce sunduğu maddi avantajlarla birlikte onu kullanan şirketlere birçok avantaj sunuyor. Hızlılık, kolaylık gibi birçok fayda, dünyanın en iyi şirketlerini bulut bilişim için Salesforce kullanmaya itiyor.

Salesforce Kullanmanın Yaratacağı Avantajlar

Altyapıyı ve araçları kendiniz oluşturmak yerine Salesforce araçlarını kullanarak uygulamanızı oluşturmaya odaklanabilirsiniz. Bu size zaman ve maddiyat açısından önemli avantajlar sağlayacaktır. Salesforce müşterileri genellikle üç ana nedenden dolayı bu yazılımın benzersiz olduğunu söyler:

  • Hızlı: Geleneksel CRM yazılımının devreye alınması bir yıldan fazla sürebilir, bunu Salesforce ile aylar hatta haftalar içerisinde halledebilirsiniz.
  • Kolay: Salesforce, kullanımı kolay bir yazılımdır. Kullanmak için daha fazla, anlamaya çalışmak için daha az zaman harcayabilirsiniz.
  • Etkili: Kullanımı kolay olduğu ve iş ihtiyaçlarını karşılamak üzere özelleştirilebildiği için müşteriler Salesforce’u çok etkili buluyor.

Ayrıca Salesforce buluttadır, böylece ekibiniz internet erişimi olan her yerden kullanabilir. Hızla değişen bir işletmeyseniz veya yıllardır var olan deneyimli bir şirketseniz, muhtemelen işiniz de değişiyor. Salesforce, büyümenize göre tamamen ölçeklenebilir.

Salesforce’un Sunduğu Hizmetler ve Ürünler Nelerdir?

Salesforce’un ne olduğunu anlamak için Salesforce’un sunduğu farklı hizmet ve ürünleri ve bunları ne zaman kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Salesforce aracılığıyla bulut, sosyal ve mobil etki alanlarında çok çeşitli ürün ve hizmetlere erişebilirsiniz.

Salesforce tarafından sunulan bulut hizmetleri birçok farklı sektöre hitap edecek biçimde kurgulanmıştır. Söz konusu hizmetler şu şekilde sıralanabilir: Salesforce Sales Cloud, Salesforce Pazarlama Bulutu, Salesforce Hizmet Bulutu, Salesforce Community Cloud, Salesforce Commerce Cloud, Salesforce Analytics Cloud, Salesforce IoT Cloud, Salesforce Health Cloud, Salesforce Uygulama Bulutu.

Salesforce Uygulama Bulutu

Salesforce uygulama bulutu, içerisinde birçok farklı araç barındırdığı için Salesforce bulut hizmetlerini eşsiz kılan en önemli ayrıntılardan birisidir. Aşağıdaki araçlar bu hizmetlerin rağbet görmesinde önemli bir paya sahiptir:

  • Force.com, yöneticilerin ve geliştiricilerin ana Salesforce.com uygulamasında web siteleri ve uygulamalar oluşturmasına olanak tanır.
  • AppExchange, Force.com platformunda çalışan üçüncü taraf uygulamalar için çevrimiçi bir uygulama pazarıdır.
  • Heroku Enterprise, geliştiricilere tercih ettikleri dilleri ve araçları kullanarak uygulamalar oluşturma esnekliği sağlar.
  • Salesforce Thunder, olayları analiz etmek ve kişiselleştirilmiş eylemler gerçekleştirmek için tasarlanmış büyük veri ve kural işleme motorudur.
  • Salesforce Sandbox, geliştiricilerin fikirleri güvenli bir geliştirme ortamında test etmesine olanak tanır.