Linux tabanlı ve açık kaynaklı bir profesyonel yazılım şirketi olan Red Hat, gelişmekte olan teknolojiler adına üstünlük sağlamak için birçok yazılımı bilgisayar ve yazılım dünyasına sunmaktadır.

Şu anda etkin olan çok sayıda internet sunucusu, Red Hat tarafından oluşturulan çözümler tarafından desteklenmektedir. 1993 yılındaki kuruluşundan bu yana Red Hat, Linux, OpenStack ve diğer çeşitli yazılımların muazzam potansiyelinden yararlanarak dünya çapında çok sayıda sadık kurumsal müşteriyi kendine çekip açık kaynaklı yazılım alanında tartışmasız önemli bir oyuncu haline geldi.

BlueMark Academy, alanında uzmanlığı kanıtlanmış uzmanları sayesinde geniş odaklı bir eğitim anlayışını katılımcılara sunmaktadır. BlueMark Academy eğitimleri sıradan sunumlarla sınırlı kalmaz ve uygulanabilir bir formatla sunulur. Geleceğin önemli teknolojilerini eyleme dökmek adına kullanılabilecek elverişli araçlardan birisi olan Red Hat, özgür yazılım anlayışı ve sahip olduğu önemli topluluk sayesinde yazılım dünyasında ciddi bir öneme sahiptir. Daha fazla bilgi sahibi olmak ya da Red Hat Eğitimlerine katılım sağlamak için hemen bizimle iletişime geçin!

Neden Red Hat?

Red Hat, müşterilerine ihtiyaç duydukları çözümleri yaratmaları için son derece esnek araçlar sağlayarak açık kaynaklı programlama arayüzleri sağlama politikasını sürdürmektedir. Bu, tescilli yazılımların kısıtlamalarına maruz kalmayacağınız anlamına gelir; açık API’ler, kendi isteğinize göre yazılımda değişiklikler yapabilme özgürlüğüne sahip olmanızdır.

Red Hat, yeni bir donanımı pazara ulaşmadan önce kapsamlı bir şekilde test etme politikasına sahiptir. Şirket, ürünlerinin ve yıllardır tüketicilere sunulan yazılımlarının çalışmasını sağlamak için donanım üreticileriyle olan çeşitli ilişkilerini kullanmaktadır.

Red Hat ve Güvenlik

Red Hat Güvenlik Müdahale Ekibi, güvenlik açıklarını dikkatle izler ve hızlı bir şekilde düzeltmeler sunar. Ekibin, kritik güvenlik açıklarının yüzde 98’inden fazlasını, tanımlanmalarından sonraki bir günde düzelttiği bilinmektedir. Hızlı yanıt yeteneğinin sırrı, Red Hat’in ortakları, siber güvenlik kuruluşları ve daha geniş açık kaynak topluluğu ile yakın çalışma ilişkilerinde bulunabilir. Red Hat Açık Kaynak Güvencesi programı, Red Hat Enterprise Linux veya şirketin diğer markalı ürünleriyle bağlantılı olarak tartışmalı fikri mülkiyetin kullanılması nedeniyle haklarında bir hak talebinde bulunulması durumunda abonelerine bazı önemli yasal korumalar sağlar.

Söz konusu program kapsamında Red Hat, müşterinin yazılımı kesintisiz olarak kullanmasını sağlarken, yazılımın ihtilaflı kısmını değiştirmeyi kabul eder. Ayrıca, iddia edilen ihlal nedeniyle başka bir tarafın dava açması durumunda, müşteriye masrafları Red Hat’e ait olmak üzere bir avukat da sağlanacaktır. Bu faydalı avantajlar, mevcut üyeliği olan tüm müşteriler tarafından kullanılabilir.

Red Hat ve Gelecek

Hiç kimse teknolojinin gelecekteki eğilimlerini %100 doğrulukla tahmin edemese de, Red Hat’in durgunluğa razı olmak yerine yenilik için çaba göstermeye devam edeceğinin her türlü göstergesini verdiği belirtilmelidir. Şirket, giderek genişleyen bir donanım ve yazılım satıcıları çevresinin yanı sıra standart belirleyen endüstri kuruluşuyla ilişkilerini sürdürmekte ve şirketin teknoloji ve iş trendlerine hızlı bir şekilde yanıt verebilmesini sağlamaktadır.

Red Hat, geniş çapta benimsenen açık mesajlaşma protokolü standardını destekleyen Gelişmiş Mesaj Sıralama Protokolü Çalışma Grubu’nun kurucu üyelerinden ve sürekli destekçilerinden biridir. Şirket aynı zamanda şu anda feshedilmiş olan Açık Kaynak Geliştirme Laboratuarlarının (OSDL) bir üyesiydi. Bunlar, ürün satmanın çok ötesine geçen bir anlayışın göstergeleridir ve bu nedenle onlarla uzun vadeli bir iş ilişkisi kurmaya değer.

Red Hat ve Ölçeklenebilirlik

Ölçeklenebilirlik hakkında konuşulduğunda, bir platformun veya uygulamanın işlevselliğinden ödün vermeden artan operasyonel talepleri karşılama kapasitesinden bahsedilmektedir. Hızlı hareket eden teknoloji dünyasında, bir şirket kolayca tahmin etmediği faaliyetlerde ani bir artış yaşayabileceğinden, düzgün bir şekilde ölçeklenebilir bir platform son derece değerlidir. Böyle bir olasılık için donatılmadığı sürece, mevcut fiziksel sistemler yetersiz kalabilir. Bu durum şirketin müşteriler ve satıcılarla olan ilişkilerinde potansiyel olarak zararlı etkileri olabilir.

Red Hat Enterprise Linux, kurumsal sektörün akıcı operasyonel ihtiyaçlarını karşılamak için maksimum ölçeklenebilirlik sağlamak üzere tasarlanmıştır. İster küçük bir mağaza işletin, ister çok uluslu büyük bir organizasyonun BT departmanını yönetin, Enterprise Linux’un gereksinimlerinizi zahmetsizce karşıladığını göreceksiniz.

BlueMark Academy, Red Hat Eğitimlerini gerek temel noktada gerek iş ortamında uygulanabilirlik söz konusu olduğunda oldukça nitelikli bir biçimde katılımcılara sunmaktadır. BlueMark Academy’nin eğitimleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak veya kaydolmak için hemen bizimle iletişime geçin!