Red Hat, Linux tabanında çalışan açık kaynaklı bir işletim sistemidir. 1993 yılında Bob Young ve Marc Ewing tarafından kurulan Red Hat, Linux kullanıcılarına açık kaynak yoluyla nasıl para kazanılabileceğini gösteren ilk şirketlerden birisidir. Gnome arayüzü ile çalışan Red Hat, başka bir Linux dağıtımı olan Fedora ile işbirliği içerisinde geliştirilmektedir.

BlueMark Academy’nin Red Hat Eğitimleri, Linux sistem yöneticisi olmak ve bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişilere yöneliktir. Eğitimlerin kapsamında öğrenecekleriniz yalnızca Red Hat üzerinde yetkinliğe sahip olmanızı sağlamaz, bu eğitimler bütün Linux dağıtımlarında kullanabileceğiniz teknik bilgileri de beraberinde getirir. Red Hat Eğitimleri kurulum, ağ bağlantısı oluşturma, temel güvenlik yöntemleri gibi becerileri edinerek Linux kullanma ve Linux işletim sistemleri üzerinde çalışabilme yetisini kazanmanızı sağlar. Açık kaynak kodlu bir özgür yazılım atmosferi sunan Linux, profesyonel yazılımcıların en çok tercih ettiği işletim sistemi düzlemidir.

BlueMark Academy, alanında uzman kadrosuyla Red Hat Eğitimlerini nitelikli bir biçimde sunar. Geniş olanakları ve kaliteli eğitim anlayışıyla BlueMark Academy’nin Red Hat Eğitimleri müşteri Linux’a dair yetkinliklerinizi hiçbir bilgi ön koşulu bulunmaksızın nitelikli bir seviyeye taşır ve iş olanaklarınızı artırır. CV’nizde önemli bir yer edinecek Red Hat Eğitimleri bilgi teknolojileri alanında size önemli bir avantaj sağlar. Daha fazla bilgi sahibi olmak ve Red Hat Eğitimlerine kaydolmak için hemen bizimle iletişime geçin!

Red Hat’in Sunduğu Çözüm Olanakları

Açık kaynak kodlu sistemler göz önünde bulundurulduğu zaman gerek işletim sistemlerinde gerekse bulut sistemlerinde öncü bir konumda olan Red Hat, birçok alanda bilişim teknolojilerine dair çözümler sunarak öne çıkmaktadır. Red Hat kullanımının günden güne artıyor oluşu, metodoloji olarak da yaygın olması nedeniyle müşterilerinize ve birlikte çalışacağınız diğer yazılımcılara pratik kolaylık sağlamaktadır. Red Hat’in müşteri ilişkilerinde sağladığı satış öncesi ve satış sonrası hizmetler müşteri dostu bir ortamın anahtarı olarak görülmektedir. Bilgi teknolojilerinin her geçen gün iş hayatına daha fazla sirayet ettiği ve iş ortamlarının bilişim teknolojilerine entegre bir biçimde çalıştığı düşünüldüğünde bilgi teknolojisi alanında uzmanlaşmış kişilere daha fazla ihtiyaç duyulduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu süreci en doğru şekilde işleyerek bilgi teknolojilerini iş hayatına senkron hale getiren Red Hat, eğitimini alarak bu alanda çalışmak isteyenler için de altın bir fırsat niteliğindedir.

Red Hat’in Farkı Nedir?

Günümüzde teknolojiyi odak noktasına alan bütün dijital girişimler temelinde açık kaynak kodlu teknolojiyi kullanmaktadır. 2000’li yılların başında Mac ve Windows yazılımları açık kaynaklı programlama yerine özgür yazılımcılara düzenleme imkanı sunmayan paket programlar sunuyor ve özgür yazılıma karşı çıkıyordu. Ancak bugün yazılım dünyasının içinde veya dışında bulunan birçok büyük firma açık kaynağın gücüne inanmış durumdadır.s IBM’in Red Hat ile gerçekleştirdiği anlaşma da açık kaynaklı yazılımın kaydettiği önemli gelişmeyi destekler niteliktedir. Red Hat’in bu gelişmelere kayıtsız kalınamayacak derecede başarılı avantajlar sunması geniş bir müşteri kitlesine sahip olmasını sağlamıştır. Bu nedenle Red Hat’in başarı teminatı aynı zamanda müşterilerinin onayı ile doğrulanmaktadır.

Red Hat Eğitimlerine Genel Bakış

Kariyerinizde Rad Hat ile kendinizden emin bir yol kat edebilmeniz için gerekli olan bütün Red Hat eğitimleri BlueMark Academy bünyesinde nitelikli bir biçimde sunulmuştur. BlueMark Academy’nin Red Hat eğitimleri Red Hat sistem yönetiminden Container platformunda yer alan uygulamalı Red Hat alıştırmalarına dek geniş bir içeriğe sahiptir. Sistem yöneticilerine yönelik eğitimlere katılanlar Ansible gibi otomasyon, yapılandırma ve yönetme alternatiflerini de ayrıntılı bir biçimde görebilmekte ve Ansible senaryoları sayesinde uygulamaya geçebilecek pratik yetkinliğe sahip olma imkanını elde etmektedir. Uygulama ve sistem yönetimi safhasında Java, OpenShift ve JBoss gibi platform ve projeleri odak noktasına koyan BlueMark Academy eğitimleri bilişim teknolojileri alanında yetkinliğinizi katlayarak özgür bir yazılımcı olmanızı sağlar.

Red Hat eğitimleri ile CV’nize önemli bir yetkinlik eklemek ya da firmanızı bilişim teknolojilerine entegre etmek BlueMark Academy sayesinde artık çok kolay! Siz de özgür yazılımın farkına varın ve geleceğin kapılarını aralayın. BlueMark Academy’nin eğitimleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ya da Red Hat eğitimlerine kayıt olmak için hemen iletişime geçin!