Hayatımızın içerisine dahil olan teknoloji yakın bir zamanda hızlı bir ivme kazandı. Koronavirüs yayılırken belki de yıllar sonra hayatımıza dahil edeceğimiz anlayışları bir anda hayatımıza sokuverdi.

Şirketlerin sancılı geçen adaptasyon sürecini en aza indirgemek için yapılması gereken tek bir şey var. Bu yeni teknolojiyi bir an önce yapılandırmalarına dahil etmeleri;

 

Yapay Zeka

Uzun zamandan beri bilim kurgu alemlerinde yer alan yapay zeka geçmişte sessizce ve gizlice hayatımıza girerken geleceğin ve olası salgınların kilit noktası haline geldi.

Hala çok erken bir aşamada olmasına rağmen, internet tarafından üretilenle karşılaştırılabilir bir devrime öncülük ediyor.

Bu sebeple bir an önce kuruluşunuzu yapay zekaya sahip bir yapıya büründürmeli ve bünyenizde yapay zeka uzmanlarını barındırmanız gerekiyor.

Yapay zeka alanında eğitim almak için virtual eğitimlerimize göz atın.

 

Makine Öğrenimi

Makine öğrenimi (ML), yazılım uygulamalarının, bunu açıkça programlamaksızın sonuçları tahmin etmede daha doğru olmasını sağlayan bir yapay zeka türüdür. Makine öğrenimi algoritmaları, yeni çıktı değerlerini tahmin etmek için geçmiş verileri girdi olarak kullanır.

Öneri motorları makine öğrenimi için yaygın bir kullanım durumudur. Diğer popüler kullanımlar sahtekarlık tespiti, spam filtreleme, kötü amaçlı yazılım tehdidi tespiti, iş süreci otomasyonu (BPA) ve öngörücü sürdürülebilirliktir.

Hemen makine öğrenimi eğitim kataloğumuza göz atın. Yeni dünya düzeninde şirketinizi bir adım öne taşıyın.

 

Derin Öğrenme

Derin Öğrenme, yapay sinir ağları adı verilen beynin yapısı ve işlevinden esinlenen algoritmalarla ilgili makine öğreniminin bir alt alanıdır.

Derin öğrenme algoritmaları, alt düzey özellikler açısından tanımlanan daha üst düzey öğrenilen özelliklerle, genellikle birden çok düzeyde iyi temsiller keşfetmek için giriş dağılımındaki bilinmeyen yapıdan yararlanmaya çalışır.

Derin öğrenme yöntemleri, daha düşük seviyeli özelliklerin bileşimi tarafından oluşturulan daha yüksek seviyedeki hiyerarşinin özelliklerine sahip yapıyı öğrenmeyi amaçlamaktadır. Çoklu soyutlama düzeylerinde otomatik olarak öğrenme özellikleri, bir sistemin, tamamen insan yapımı özelliklere bağlı olmaksızın, girdiyi doğrudan veriden eşleyen karmaşık işlevleri öğrenmesini sağlar.

Derin öğrenme eğitimlerimize göz atmak için tıklayın.

 

Docker

Günümüzün teknolojiye hızla evrilmesi ile birlikte daha fonksiyonel ve savunma bakımından güvenilir yapılara ihtiyacımız var. Bunların en iyisi ve en güveniliri Docker diyebiliriz.

Docker’ın birçok hareketli parçası vardır ve güvenliğini sağlamak, eski dağıtım teknolojilerini korumaktan daha karmaşıktır. Ağ ve uygulama güvenlik duvarlarından konteyner çalışma zamanı savunmasına, ana bilgisayar korumasına kadar bütünsel bir yaklaşım gerektirir.

Docker kapsayıcısının güvenliğini sağlamak, diğer kapsayıcıların güvenliğinden farklı değildir. Ana bilgisayardan ağa ve aradaki her şeye her yerde güvenlik sağlayan her şey dahil bir yaklaşım gerektirir. Hareketli parçaları nedeniyle, konteynerlerin güvenliğini sağlamak birçok kuruluş için zordur ve ilkel ihtiyatlılıktan daha fazlasını gerektirir.

Hemen Docker eğitimimize kayıt olun, daha fazlasına ulaşın!

 

Kubernetes

Kubernetes, kümelenmiş bir ortamda kapsayıcı uygulamaları yönetmek için başlangıçta Google tarafından geliştirilen güçlü bir açık kaynaklı sistemdir. Çeşitli altyapılarda ilgili, dağıtılmış bileşenleri ve hizmetleri yönetmenin daha iyi yollarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Kubernetes, temel düzeyinde, konteynerli uygulamaları bir makine kümesinde çalıştırmak ve koordine etmek için bir sistemdir. Öngörülebilirlik, ölçeklenebilirlik ve yüksek kullanılabilirlik sağlayan yöntemleri kullanarak kapsayıcı uygulamaların ve hizmetlerin yaşam döngüsünü tamamen yönetmek için tasarlanmış bir platformdur.

Kubernetes kullanıcısı olarak, uygulamalarınızın nasıl çalışması gerektiğini ve diğer uygulamalarla veya dış dünyayla nasıl etkileşimde bulunabileceğini tanımlayabilirsiniz. Özellikleri test etmek veya sorunlu dağıtımları geri almak için hizmetlerinizi yukarı veya aşağı doğru ölçeklendirebilir, zarif güncellemeler gerçekleştirebilir ve uygulamalarınızın farklı sürümleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Kubernetes, uygulamalarınızı yüksek derecede esneklik, güç ve güvenilirlikle tanımlamanıza ve yönetmenize olanak tanıyan arayüzler ve birleştirilebilir platform ilkeleri sağlar.

Kubernetes eğitimlerimiz için tıklayın.

Not: Virtual eğitimlerimize kayıt olun, sosyal mesafe ve maske takma zorunluluğu olmadan evinizin konforunda uzman eğitmenlerimizin yürüttüğü eğitimlerimize katılın.