Virtual eğitim, bizi ve ekiplerimizi geleceğe hazırlamak için Covid-19 ile artış gösteren yüksek etkili öğrenme çözümü olarak ivme kazanmaya devam ediyor.

Büyüyen uzaktan işgücü ile ilgili ilgi çekici istatistiklere ek olarak, dijital bir dünyada yaşadığımız gerçeğini kabul etmeliyiz.

Genç kuşak liderler, öğrenmelerinin tablet, akıllı telefon, sosyal medya ve internet dünyasına sorunsuz bir şekilde uyum sağlamasını beklemektedir ve halihazırda devam eden yeni bir “iş yapma” yöntemiyle, yeni bir uçurum ortaya çıkıyor – her şeyi uzaktan nasıl yönetebiliriz?

Bu nedenle, ekiplerimizin eğitimi, geleneksel öğretim stratejilerini erişilebilir teknoloji ile birleştirerek bugünün öğrenicisinin deneyimini yansıtmalıdır.

Uzaktan yönetilen bir iş gücünüz varsa, kendiniz home ofis çalışan biriyseniz veya uzak bir öğrenci grubuna ulaşmaya çalışıyorsanız, virtual eğitim girişimlerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için birkaç ipucuyu sizler için hazırladık:

 

1. Virtual dünyaya adım atın.

Birçok kuruluşun virtual öğrenme stratejilerinde başarısız olduğunu görüyoruz, fakat deneyimsizce yapılan hatalar sebebiyle başarısız oldular.

Tüm sınıf öğretiminden bir anda virtual eğitimlere geçtiler ve katılımcılar üzerindeki etkisini düşünmediler. Virtual öğrenmeye alışmak biraz zaman almaktadır. Katılımcılarınızın alışmasına izin verin, faydalarını anlayın ve öğrenmeye yeni bir yaklaşımın eğitimin kendisini gölgede bırakmasına izin vermeyin.

Virtual öğrenmede yeniyseniz, ancak yine de yeni yılda öğrenme stratejinize dahil etmek istiyorsanız, karma bir yaklaşım kullanmayı deneyin. Ekibinizin geri dönmesi için tanıdık bir öğrenme ortamı sağlarken, ekibinizi yavaşça yeni bir öğrenme yöntemine alıştırmanın iyi yolu budur.

Karma öğrenme, virtual öğrenme bileşenlerini yüz yüze sınıf eğitimiyle birleştirir. BU YAKLAŞIMIN ETKİLİ OLDUĞU KANITLANMIŞTIR çünkü çoklu öğrenme metodolojileri ve öğretim tasarımı perspektifleri içerir.

Öğretim yaklaşımındaki çeşitlilik nedeniyle, öğrenme stilleri ne olursa olsun, içerik daha fazla öğrenenle rezonansa girecektir. Ayrıca, çalışanlarınıza bu süreçte motivasyon kaynağı sağlamış olacaksınız.

 

2. Katılımcınızın fiziksel ortamını düşünün.

Herhangi bir virtual eğitimi başlatırken, fiziksel sınıfa verdiğiniz incelemenin virtual “sınıfa” da uygulanması gerekir.

Katılımcılarınızı başarısı için hazırlandığından emin olun. Sözlü olarak etkileşime geçmelerini, bir telefon veya bilgisayar üzerinden diğer öğrencilerle sohbet etmelerini gerektiren bir kurs başlatıyorsanız, nerede oturacaklarını göz önünde bulundurun. Her öğrenci oturmak için sessiz bir odaya veya alana sahip olacak mı, yoksa çok fazla gürültü ve sohbetle çevrili gürültülü bir ofisin ortasında mı?

Öğrenciler dizüstü bilgisayar mı kullanıyor yoksa masaüstü? Öğrenciler dizüstü bilgisayardaysa, öğrenme ortamlarını öğrenme ihtiyaçları için daha uygun hale getirmek için kolayca yer değiştirebilirler. Bir masaüstündeyseler (ve gürültülü bir ofis alanının ortasındaysa) öğrenme tehlikeye girebilir veya en iyi ihtimalle zorlanabilir.

 

3. Test edin.

Virtual eğitime başlarken müşteriden ilk istediğimiz, eğitim gününde sınıfa girmeden önce teknolojiyi test etmektir. Bununla birlikte, sınıfa erişimi engelleyen sayısız dahili güvenlik duvarı örneği veya aynı yeri aynı anda arayan 20 veya 30 çalışanı destekleyemeyen aşırı yüklü telefon sistemleri var.

Durumunuzu gösterin ve teknolojiyi önceden test edin. Binanızdaki sistemlerin ne tür bir “yük” işleyebileceğini veya sizin ve öğrencilerinizin sanal sınıfa başarıyla bağlanmasını engelleyecek hangi güvenlik duvarlarının mevcut olabileceğini görmek için araştırmanızı yapın.

Önümüzdeki otuz dakika sizi etkinlik günü sayısız baş ağrısından kurtarabilir.

 

Sanal Eğitim Nasıl Başarılı Olur?

Sanal eğitim doğru yapıldığında inanılmaz derecede güçlü bir araç olabilir. Sadece daha iyi eğitim sonuçları görmekle kalmayacak (daha iyi iş sonuçlarından bahsetmek için değil), uzak çalışanlarınız daha iyi ve daha ilgi çekici bir öğrenme deneyimi yaşayacaklar.

Eğer eğitimlerimize katılmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin lütfen, bir sonraki virtual eğitimimizde yerinizi ayırtın!