Amazon Web Services, Amazon’un 2002 Temmuz’unda kurduğu ve teknoloji odaklı bir yan kuruluşu olarak farklı hizmetler sunar. Misyonu isteğe bağlı bulut bilişim platformları ve yazılım programlama arayüzü sağlamak olan AWS, bulut bilişim hizmetlerinde hakim olan genel anlayışın aksine “kullandıkça öde” politikasına sahip olduğu için geniş bir kullanıcı hacmine sahiptir.

AWS’nin birlikte çalıştığı kullanıcı hacmi yalnızca kişileri ve şirketleri kapsamadığı için AWS, bulunduğu kulvarda başka bir anlama da sahiptir. AWS, bulut bilişim hizmetleri konusunda şirketlerin ve bireylerin yanı sıra hükümetlerle de çalışıyor oluşu ile dikkat çekmektedir. Sanal bilgisayar versiyonu, barındırdığı donanım merkezi işlem birimleri ve grafik işleme metotları sayesinde adeta gerçek bir bilgisayar izlenimi verir ve gerçek bir bilgisayarın sahip olduğu nitelikleri büyük bir oranda kullanıcılarına sunar.

BlueMark Academy, alanında uzman profesyoneller sayesinde AWS’yi nitelikli bir eğitim programıyla ihtiyaç duyan herkese sunuyor. Amazon Web Services eğitimlerini en fazla on iki kişiden oluşan sanal sınıflarda, sahip olduğunuz yetkinlikleri doğru bir biçimde kullanmanızı sağlayacak bir ortamda alabilirsiniz. AWS İş Temelleri, Teknik Temelleri, Mimari; AWS’de Geliştirme ve AWS’de İşletim Sistemleri eğitimleri kapsamında bulut bilişim yeteneklerinizi pratik bir biçimde geliştirmek üzere AWS Eğitimlerine katılmak için bizimle iletişime geçin!

AWS’nin Farkını Görün

Statista’nın verilerine göre 35 milyar dolar gelire sahip olan AWS, Amazon’un en güçlü kalelerinden birisi olarak rakiplerine karşı ciddi bir üstünlük sağlıyor. Öyle ki Synergy Group’un 2017’de paylaştığı verilere göre; tüm bulut sektörünün % 34’üne sahip olan AWS liderliği elinde bulundururken, aynı pazarda IBM %6 ve Google ise %8 hacme sahiptir. Bu istatistiklerden de anlaşılacağı üzere bulut sektöründeki pazar hacminin %11’ine sahip olan en yakın rakibi Microsoft ile arasındaki farkı ciddi bir şekilde açmış durumdadır.

İş Ortamına Yönelik AWS Eğitimi

AWS Business Essentials eğitimi, karar vericilere yönelik bir eğitime sahipken bu niteliği sayesinde bilgi teknolojisi alanında AWS’nin sunacağı avantajları işletmenize entegre etmeniz için güzel bir fırsat olarak öne çıkıyor. Örneğin; bu eğitim sayesinde ABD savunma bakanlığının bile kullandığı bir IT mimarisi olan TOGAF (The Open Group Architecture Framework) hakkında bilgi sahibi olacak ve şirketinizin kurumsal mimarisini tasarlamak adına bir farkındalığa erişeceksiniz.

AWS Eğitimleri Size Neler Katabilir?

BlueMark Academy’nin sunduğu bir başka fırsat olan AWS Teknik Temelleri kursu sayesinde AWS yönetim konsolunun ve temel AWS hizmetlerinin kullanmına dair bilgi sahibi olacaksınız. Aynı zamanda AWS’nin yönetim araçları, veritabanı hizmetleri ve temel kavramlarına dair nitelikli bir bilgi kaynağı olan bu eğitim, AWS’de ciddi bir niteliğe sahip olmak adına katılabileceğiniz üç eğitim için ön koşul olarak kabul edilir.

AWS Cloud kullanımını optimize etme yöntemlerini göreceğiniz AWS’de Mimari eğitimi AWS mimarisini sektöre ve işletmelerin konumuna göre entegre edebilmeniz adına ayrıntılı ve geniş bir bilgi vizyonu ile sizi bekliyor.

Bir başka eğitim olan AWS geliştirme ise AWS’nin bünyesindeki yazılım geliştirme anlayışını görebileceğiniz bir SDK eğitimi veriyor. Software Development Kit ya da Yazılım Geliştirme Kiti olarak bilinen SDK, AWS’de bulut uygulamaları geliştirebilmeniz adına sunduğu olanaklarla dikkat çekiyor.

Sistem yöneticilerine ya da sistem operasyon sorumlularına yönelik bir eğitim olan AWS’de İşletim Sitemleri eğitimi ise AWS’nin sahip olduğu özelliklerin yanı sıra sistem yapılandırması ve dağıtımı adına sektörde kullanılan yöntemleri edinebileceğiniz fırsatlar sunarken AWS bünyesinde ağ ve sistem donanımlarını otomatik bir hale getirmenizi ve tekrarlanabilir bir sistem kurabilmenizi sağlayacak bir niteliğe sahip olmasıyla fark yaratmanıza yol açacak.

İşletmenizin kullanıcılarına sağladığı BT hizmetlerini yenilikçi bir vizyona taşımak istiyorsanız ya da BT hizmetlerini AWS bünyesinde nasıl sağlayacağınızı merak ediyorsanız size uygun AWS eğitimini seçerek hemen harekete geçebilirsiniz. Amazon Web Services alanında kendinizi daha rahat bir şekilde geliştirebilmeniz ve verilen eğitimleri daha iyi algılayabilmeniz adına ilk olarak AWS Teknik Temelleri eğitimini almanız sizin için daha iyi olacaktır.

BlueMark Academy’nin sunduğu AWS Eğitimleri sayesinde işletmenizi AWS ile entegre hale getirebilir veya CV’nize yeni bir yetkinlik alanı ekleyerek nitelikli eğitim sayesinde nitelikli bir uzman olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için hemen bizimle iletişime geçin!