TOGAF Eğitimi ve Sertifikası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

 

TOGAF eğitimi ile kariyerinize yeni bir alan ekleyebilir ve mimari alanında ihtiyacınız olan yeteneğe sahip olabilirsiniz. Sertifikanızı bir birey veya bir firma olarak edinebilirsiniz. Açık Grup Mimarisi Çerçevesi ( TOGAF )sertifikası ayrıca, sertifikalı olmayan kişilerin erişemediği araçlara, hizmetlere ve diğer eğitimlere erişim olanağı sağlar.

 

Bu yazıda, TOGAF 9 sertifika eğitimi hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve testin kendisini nasıl geçeceğiniz de dahil olmak üzere TOGAF  eğitimi hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağız.

 

TOGAF Eğitimi Nedir?

 

TOGAF, “Açık Grup Mimarisi Çerçevesi” anlamına gelir. Aslında BT Mimarisi alanı için hem endüstri standardı çerçevesi hem de aynı zamanda bir metodolojidir. TOGAF ilk olarak 1995 yılında The Open Group tarafından kurulmuştur. TOGAF eğitimini tamamlamak, sizin ve / veya işletmenizin BT mimarisi endüstri standartlarına uymanızı sağlayacaktır. BT mimarisi günümüzde son hızla ilerlemekte ve muhtemelen yeni teknolojiler geliştikçe ilerlemeye de devam edecektir.

 

BlueMark Academy, TOGAF  eğitimi (TOGAF 9.2 Level 1 and Level 2) ile katılımcılara; metodoloji, TOGAF kavramları ve kurumsal mimari ilkeleri hakkında ayrıntılı bir eğitim içeriği sunmaktadır. TOGAF eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

 

TOGAF Sertifikamı Nereden Alabilirim?

 

TOGAF sınavları için kesinlikle bir eğitim almayı tercih etmelisiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun online eğitim sınıfları sayesinde BlueMark Academy’nin TOGAF eğitimine katılabilirsiniz. TOGAF eğitimi almanın bir maliyeti olduğunu unutmayın. Ayrıca eğitimin kendisi sertifika almanızı sağlamaz. Tam sertifikasyonunuzu elde etmek için iki sınavı da başarıyla geçmeniz gerekir.

 

BlueMark Academy’nin 4 gün süren TOGAF eğitimi sayesinde sadece TOGAF  mimarisini öğrenmekle kalmayacak TOGAF sınavlarına hazırlanarak sertifika sınavları için ihtiyaç duyulan bütün bilgileri öğrenebileceksiniz.

 

TOGAF Sınavlarında Neler Var?

 

TOGAF sınavları iki bölümden oluşur. Seviye 1 (Level 1) bölümü, 60 dakika içinde tamamlanması gereken 40 sorudan oluşur. Sorular çoktan seçmelidir. Sınavı geçmeniz için soruların %55’ine doğru cevaplar vermeniz gerekir.