WebSphere Application Server V8.5.5 Problem Determination

Eğitim Tipi : Sanal Sınıf / Online
Süre : 5 Gün
  1. Anasayfa
  2. WebSphere Application Server V8.5.5 Problem Determination

Açıklama

Bu eğitim, sorun belirleme araçlarını ve tekniklerini kullanarak WebSphere Application sorunlarını daha ustaca yönetme konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlar. Eğitmen ve katılımcılar günlük aktivitelerde karşılaşılabilecek genel senaryolar üzerinde çalışırlar. Katılımcılar eğitimde sorunları çözmek için online IBM destek araçlarını kullanma gibi çeşitli problem belirleme yöntemleri ve tekniklerini öğrenirler. Katılımcılar, ayrıca IBM destek ekipleriyle daha etkili bir şekilde nasıl iletişim kurabileceklerini öğrenecekler ve bu sayede bir sorunu belirleyerek çözümünü bulabilme becerisine sahip olabilecekler.

Eğitim; Java sanal makinesi (JVM) ayarlama ve bellek yönetimi, veritabanı bağlantısı, bağlantı havuzu yapılandırma, güvenlik yapılandırması, sunucu başlatma ve durdurma hataları, uygulama dağıtımı, web istekleri ve varsayılan mesajlaşma ile ilgili sorunları kapsar.

Eğitimde katılımcılar, çeşitli senaryolarla elde ettikleri yeni becerileri kullanarak problem belirleme teknikleri üzerinde uygulamalı deneyime sahip olurlar. Bu senaryolar arasında takılı kalan iş parçacıkları, OutOfMemory hataları, kilitlenmeler, veri kaynağı yapılandırma, güvenlikle ilişkili sorunlar, sunucu başlatma ve durdurma hataları, Web istekleri ve Java Mesajlaşma Hizmeti (JMS) mesaj akışı sorunları yer alır.

 

Kimler Katılmalı?

Bu orta düzey eğitim yöneticiler, IBM İş Ortakları, bağımsız yazılım geliştiricileri (ISVs) ve danışmanlar dahil olmak üzere WebSphere ile ilişkili uygulamalar ve projeler üzerinde çalışan kişilere yöneliktir.

Eğitim İçeriği

Course introduction

Overview of WebSphere Application Server systems and components

Using the IBM Support Assistant Team Server 5.0

Problem determination methods

Gathering diagnostic data

Introduction to JVM-related problems

How to troubleshoot hangs

How to troubleshoot crashes

Introduction to WebSphere out-of-memory problems

Introduction to database connection problems

Tuning and connection pool management problems

WebSphere security configuration problems

Application deployment problems

Server start failures

Request flow and web container problems

Default messaging provider problem determination

WebSphere installation problems when using IBM Installation Manager

Intelligent Management problem determination and problem determination tools

Course summary

Ön Koşullar

Linux veya UNIX işletim sistemleri için temel işletim becerilerine sahip olmanız gereklidir. WebSphere Application Server ortamında uygulamalı deneyimler yolu ile elde edilmiş WebSphere yönetim becerilerinizin olması veya aşağıdaki eğitimi tamamlamış olmanız gerekir:

WebSphere Application Server V8.5.5 Administration