Object-Oriented Programming in C#

Eğitim Tipi : Sanal Sınıf / Online
Süre : 5 Gün
 1. Anasayfa
 2. /
 3. Object-Oriented Programming in C#

Açıklama

  Bu kapsamlı ve eksiksiz eğitim, .NET tarafından sağlanan hizmetleri kullanarak C# programlama diline etkili bir başlangıç yapılmasını sağlar. Özellikle C# programlama dili üzerinde duran eğitimde dinamik veri türü, adlandırılmış ve isteğe bağlı bağımsız değişkenler, genel arabirimlerde varyans kullanımı, zaman uyumsuz programlama anahtar kelimeleri ve tanımlama grupları gibi konular ele alınır. Ek olarak LINQ (Language Integrated Query) temelleri de işlenir.

  Bu eğitim, C++ veya Java gibi C benzeri nesneye dayalı programlama dillerinde tam bir deneyim sahibi olmayan programcılara yöneliktir. Örneğin, C# dilini öğrenmek isteyen prosedürel programcılar için ideal bir eğitimdir.

  Bu eğitimin en önemli özelliği C# programlama dilini nesneye dayalı bir açıdan ele almasıdır. Prosedürel programlama dili konusunda eğitim görmüş programcıların “nesneleri düşünmeye” başlamaları biraz zordur. Bu eğitim, nesneye dayalı kavramını başlangıçtan itibaren ele alır ve artan bir şekilde genişletir. C# ve .NET kullanılarak eksiksiz bir sistem oluşturulmasını göstermek için bir çözüm örneği kullanılır. C#; sınıflar, devralma ve çoklu biçimler gibi geleneksel nesneye dayalı programlama özelliklerinin yanı sıra özellikler, dizin oluşturucular, delegeler, olaylar ve arayüzler gibi çeşitli ilave özellikleri beraberinde getirir. Bu, C#’ı nesneye dayalı ve bileşen tabanlı sistemler oluşturmada çekici bir programlama dili haline getirir. Bu eğitim, tüm bu özellikleri kapsamlı bir şekilde ele alır.

  C#, mükemmel ve güçlü bir programlama dilidir. Ancak, yeteneklerini tam anlamıyla kullanmak için .NET Framework teknolojisi ile nasıl çalıştığını çok iyi bir şekilde anlamanız gerekir. Eğitim, C# ve .NET Framework arasındaki çeşitli önemli etkileşimlerin yanı sıra koleksiyonlar, delegeler ve olaylarla ilgili önemli sınıfları ele alır. Windows Forms kullanarak GUI programları oluşturmaya yönelik giriş düzeyi bilgileri de içerir. Eğitim, C# 7.0’daki yeni özelliklerin ele alındığı dersle sona erir.

   

  Bu eğitimde neler öğreneceksiniz?

  • C# programlama dili hakkında bilgiler
  • .NET Framework’teki sınıfları ve C# programlama dilini kullanarak program geliştirme
  • Windows Forms kullanarak basit GUI programları geliştirme
  • C# 4.0’daki dinamik veri türleri, adlandırılmış ve isteğe bağlı bağımsız değişkenler ve diğer yeni özellikler
  • C# 5.0’daki yeni anahtar kelimeleri kullanarak zaman uyumsuz programlama yapma
  • C# 6.0 ve C# 7.0’daki yeni özellikler

Eğitim İçeriği

NET: What You Need To Know

First C# Programs

Data Types in C#

Operators and Expressions

Control Structures

Object-Oriented Programming

Classes

More about Types

Methods, Properties and Operators

Characters and Strings

Arrays and Indexers

Inheritance

Virtual Methods and Polymorphism

Formatting and Conversion

Exceptions

Interfaces

.NET Interfaces and Collections

Delegates and Events

Introduction to Windows Forms

Newer Features in C#

Ön Koşullar

C# Bilgisi.