Elasticsearch – İleri

Eğitim Tipi : Sanal Sınıf / Online
Süre : 2 Gün
 1. Anasayfa
 2. Elasticsearch – İleri

Açıklama

  Bu eğitmen eşliğinde gerçekleştirilen eğitim, Elastic Stack ile güçlü arama ve analiz çözümleri geliştirmek ve yönetmek üzere yeteneklerini geliştirmek isteyen Elasticsearch uzmanları için tasarlanmıştır. Gelişmiş küme yönetimi teknikleri, kapasite planlama ve ölçekleme ile ilgili en iyi uygulamalar, izleme ve uyarı ipuçları, üretime geçerken göz önünde tutulması gereken önemli noktalar ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olursunuz. Ayrıca, alan ve belge modelleme, Painless Scripting dilini kullanarak verileri onarma, çapraz küme araması, kanal toplama ve diğer konulara giriş yaparsınız.

  Bu eğitmen eşliğinde gerçekleştirilen eğitim, Elastic Stack ile güçlü arama ve analiz çözümleri geliştirmek ve yönetmek üzere yeteneklerini geliştirmek isteyen Elasticsearch uzmanları için tasarlanmıştır.

   

  Bu eğitimde neler öğreneceksiniz?

  • Gelişmiş küme yönetimi teknikleri
  • kapasite planlama ve ölçekleme ile ilgili en iyi uygulamalar
  • izleme ve uyarı ipuçları
  • üretime geçerken göz önünde tutulması gereken önemli noktalar ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olursunuz
  • Ayrıca, alan ve belge modelleme, Painless Scripting dilini kullanarak verileri onarma, çapraz küme araması, kanal toplama ve diğer konulara giriş yaparsınız. Bu eğitimi tamamladıktan sonra Elastic Certified Engineer sınavına girmeye hazır olacaksınız.

   

  Kimler Katılmalı?

  Elasticsearch küme yönetimi ve uygulama yönetimi ile ilgili bilgi birikimini genişletme ihtiyacı duyan deneyimli Elasticsearch uzmanları.


Eğitim İçeriği

Field Modeling

Fixing Data

Advanced Search and Aggregations

Cluster Management

Capacity Planning

Elasticsearch Internals

Document Modeling

Monitoring and Alerting

Moving from Dev to Production

Ön Koşullar

Elasticsearch Engineer I eğitimi tamamlanmış olmalı ya da eşdeğer bilgiye sahip olunmalıdır