Digital Product Management: Modern Fundamentals

Eğitim Tipi : Sanal Sınıf / Online
Süre : 2 Gün
  1. Anasayfa
  2. Digital Product Management: Modern Fundamentals

Açıklama

Daha birkaç sene öncesine kadar ürün yöneticisinin işi pazar verilerini değerlendirmek, ihtiyaç yaratmak ve pazarlamanın satışa dönüştürülmesi sürecini yönetmekti. Ya da herhangi bir yerde bir müşteriyle konuşurdunuz o da size ne istediğini söylerdi. Ancak ürünlerini bu şekilde yöneten şirketlerin sonu yavaş yavaş geliyor. Artık ürün yönetimi tamamen farklı bir oyun ve bu oyunun merkezinde ürün yöneticileri yer alıyor. Günümüzde ürününüz çoğunlukla dijitalse günde birkaç kez güncellemeniz gerekebiliyor. Karar verme sürecinde kullanılabilecek muazzam bir veri hazinesi var ve aynı zamanda müşteri motivasyonu ve müşteri deneyimine dair derinlemesine bilgiler artık her zamankinden çok daha önemli.

Modern ürün yöneticilerinin işi artık ürünün başarısında rol oynayan tüm aktörler için başarılı bir çalışma ortamı oluşturmak ve yönlendirmeler yapmak. Bu, basit veya kolay bir iş değil, ancak her zaman bir şeyler öğrenebileceğiniz anlamlı bir iştir. Bu eğitim, öğrenim yolculuğunuz boyunca size yardımcı olacak ve aşağıdakileri gerçekleştirmeniz için ihtiyaç duyacağınız beceriler ve bakış açısıyla sizi hazırlayacaktır: Ürününüzü başarılı bir şekilde yönetebilmeniz için harekete geçilebilir bir odak oluşturma. Modern ürün yönetimi yöntemlerini kullanarak işinize odaklanma. Yeni ürünleri yönetme ve yeni ürün fikirleri bulma. Mevcut ürünleri yönetme ve güçlendirme.

Bu eğitiminde, ürün yönetiminin temel prensipleri ile beraber dijital ürün yönetimine özgü süreçler detayları ile incelenir.

Bu eğitimin amacı, strateji geliştirme ve tüketicilerin beklentilerini anlamak için gerekli yetkinlikleri kazandırdıktan sonra; dijital ürün geliştirme adımlarının tüm prensipleri inceleyerek, donanımlı dijital ürün yöneticiliği yetkinlikleri kazandırmaktır.

Bu, günümüz modern ürün yöntemleri ile ilgilenen ürün yöneticileri için ideal bir eğitimdir. Eğitim sırasında, teorik bilgilerle beraber farklı sektörlerden örnek vakalar incelenir. Her bölümün sonunda soru cevap ve tartışma bölümü ile konuların daha iyi kavranması hedeflenir.

Kimler Katılmalı?

Bu eğitim, ürün yönetiminin modern prensiplerini öğrenmek isteyen hali hazırda proje veya ürün yöneticiliği yapanlar da dahil olmak üzere ürün yöneticisi olmak isteyen herkese yönelik olarak tasarlanmıştır.

Eğitim İçeriği

Strateji nedir?

Farklı pazarlama strateji örnekleri / yöntemleri

Pazar ve rakip analiz yöntemleri

Pazarlamanın hedefleri hedir?

Tüketici beklentilerini anlamak

Hedef kitle tespit edilmesi

Ürün konsepti oluşturulması ve test edilmesi

Dijital Ürün Yönetiminin Farkları

MVP

Proje Yönetimi (Scrum/Kanban/Scrumban)

Agile Proje Yönetimi / Scrum

Ürün lansmanı, pazarlama desteği ve ürün performans takibi

İletişim kampanyasanın hazırlanması

Ön Koşullar

Herhangi bir ön koşul yoktur.